אודות

המרכז הישראלי למצוינות בחינוך הוקם בשנת 1987, מתוך מטרה ראשונית לבסס את מעמדו והשפעתו של החינוך למצוינות בישראל. המרכז הוקם על ידי רפי עמרם– איש חינוך ישראלי ומוביל דעה, ורוברט אשר יליד ארה"ב - אידיאליסטים שבדמם בערה האהבה לישראל והתשוקה לגילוי וטיפוח צעירים בעלי כישרונות יוצאי דופן.

מצוינות היא מעלה, כמו גם זכות. אנחנו מאמינים שלכל צעיר בעל פוטנציאל אקדמי מובהק ומוטיבציה גבוהה ללמוד, הזכות לקבל הזדמנות שווה לפתח את מלוא יכולותיו. בהתאם לזאת, התלמידים שלנו נמנים על כל שכבות האוכלוסייה: חילוניים ודתיים, יהודים ומוסלמים, תושבי פריפריה וערי המרכז. 
לתפיסתנו – אם המצוינות בחרה בך, אנחנו בוחרים בך; ואם בחרת בהישגיות ולמידה מתקדמת כדרך חיים, אנו נעמיד לרשותך – בבתי ספר בכל רחבי הארץ – תכניות לימוד יוצאות דופן שיעוררו בך, הן את הרצון והן את היכולת, להתפתח כאדם חושב, יוזם ויוצר.

בשלושת העשורים שחלפו מאז הוקם המרכז למצוינות, הרחבנו את פעילותנו אל מעבר לגבולות קמפוס בית-הספר ואף אל מעבר לים.

התוכניות הלימודיות מותאמות לעידן הדינאמי בו אנו חיים, התלמידים מוצפים במידע זמין ונדרשים לרכוש כלים,  מיומנויות וכישורים שיאפשרו להם לעמוד בקצב שינויים מהיר: יכולת למידה עצמאית, חשיבה ביקורתית, גמישות מחשבתית,  יכולת יישום, תקשורת בין-אישית טובה ועבודת צוות.

קונספט המצוינות מאופיין, יותר מכל, בהתפתחות ובתנועה מתמדת. תפקידנו שלנו, הוא להעניק לתנועה הזאת יתר תנופה, באמצעות יוזמות שמכוונות כולן למטרה מרכזית אחת: יצירת תרבות של מצוינות ברמה הבית-ספרית, ברמת המערך החינוכי בעיר ובכל מגזרי מערכת החינוך במדינה. ברוח זו, מפעיל המרכז הישראלי למצוינות בחינוך מגוון תכניות חינוך והוראה.

אנו מאמינים שהשינוי מתחיל מיחידים שהופכים לקבוצה שהופכת לכוח שביכולתו לשנות את פני המציאות. 
הכלים הפדגוגיים, אשר יושמו עד כה בקרב אלפי מורים ועשרות אלפי תלמידים בארץ ובעולם, הוכחו כבעלי תרומה משמעותית להגברת המוטיבציה וההישגים של התלמידים, לשיפור רמת ההוראה של המורים ולהשבחת בית הספר כולו, תוך שהם מחוללים שינוי של ממש בתרבות הבית ספרית - תרבות של מצוינות.

אודות המרכז

סקרנים לשמוע עוד?
השאירו פרטים וניצור קשר