המייסדים

בוב אשר

מר אשר נולד בשיקגו שם גם למד, התחתן והקים משפחה ועסקים. לרעייתו, מרי ג’יין ולו, שלושה ילדים ושישה עשר נכדים המתגוררים ברובם בסביבת שיקגו.
בשנת 1989 ייסד בוב אשר יחד עם איש החינוך הישראלי, רפי עמרם, אתו כבר שיתף פעולה בהקמת מחנות מתא”ן (מפעל תרבות ואמנות לנוער), את העמותה למצוינות בחינוך, כיום “המרכז הישראלי למצוינות בחינוך”. מטרתה הראשונה והעיקרית של העמותה הייתה הקמה וביסוס מעמד התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות.
בין השנים 1984-1988, שימש מר אשר כנשיא אייפא”ק וכיום משמש כנשיא כבוד של הארגון. כמו כן, שימש כיו”ר המועצה האמריקאית למען מכון וייצמן. מר אשר הנו חבר כבוד במועצת של מכון וושינגטון למדיניות במזרח הקרוב, ארגון שעוסק בענייני המזרח התיכון.
מר אשר קיבל תואר דוקטור לשם כבוד ממכון וייצמן והוא חבר במועצת המנהלים הבינלאומית של המכון. במשך שנים ארוכות שימש יו”ר פדרציית יהודי שיקגו. במהלך השנים השתתף במועצות מנהלים של ארגונים לאומיים שונים בארה”ב. כיום, מקדיש מר רוברט אשר (בוב) את רוב זמנו לתרומה לקהילה.

רפי עמרם

איש חינוך ישראלי, נולד בווזאן שבמרוקו, בשנת 1946. רפי היה הבן הצעיר במשפחה בת שמונה ילדים. בגיל עשר עלה עם משפחתו לישראל והתגורר תחילה במעברה בחצור הגלילית ולאחר מכן בעכו. מגיל צעיר התבלט רפי כילד חריף, סקרן ובעל מוטיבציה גבוהה. בשנת 1980 הקים עם מרי ג’יין ובוב אשר את מחנות מתא”ן (מפעל תרבות ואמנות לנוער). בשנת 1987 הקים עם הזוג אשר את העמותה למצוינות בחינוך, כיום “המרכז הישראלי למצוינות בחינוך”. פעולתו המרכזית במסגרת העמותה הייתה הקמת התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות בירושלים. רפי עמרם שימש כמנכ”ל העמותה ובמשך תקופה מסוימת אף ניהל את ביה”ס. רפי עמרם נפטר בשנת 1997, בגיל 51, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן.