מצוינות 2000

התוכנית מיועדת לכיתות ג'-ט'

מחפשים ערך מוסף לתוכנית הלימודים?  רוצים לאתגר את התלמידים המצטיינים והמצוינים?

המרכז הישראלי למצוינות בחינוך מזמין אתכם להצטרף למשפחת המצוינים והמצטיינים וליהנות מתוכנית העשרה חינוכית ייחודית,  המיועדת לתלמידים מוכשרים בעלי פוטנציאל לימודי גבוה ומוטיבציה.

תוכנית "מצוינות 2000" חוגגת 20 שנה להפעלתה בישראל ועשור להפעלתה בחו"ל.

בשביל המצוינות
בעידן הדינאמי בו אנו חיים,  התלמידים מוצפים במידע זמין ונדרשים לרכוש כלים, מיומנויות וכישורים שיאפשרו להם לעמוד בקצב שינויים מהיר: יכולת למידה עצמאית, חשיבה ביקורתית,  גמישות מחשבתית,  יכולת יישום,  תקשורת בין-אישית טובה ועבודת צוות.

אבן היסוד להתפתחותם כאזרחים בחברה הטכנולוגית המתקדמת טמונה בשליטתם בתחומי המתמטיקה,  המדעים והטכנולוגיה,  ביכולתם להפגין אוריינות מדעית, חשיבה לוגית וביקורתית ויכולת לנתח ולעבד נתונים.

התוכנית מיועדת לכיתות ג'-ט'

"מצוינות 2000" מסייעת ל:

  • טיפוח יצירתיות ומנהיגות חינוכית.
  • טיפוח חשיבה מקורית, יוזמה ויצירתיות.
  • הגברת המוטיבציה של התלמיד להבנת תופעות הטבע והעולם הסובב אותו באמצעות חקר וניסוי.
  • רכישת מיומנויות ושיטות לימוד אשר ישרתו את התלמיד בכל תחומי הדעת בבית הספר.

בכל מסלול בו תבחרו, אנחנו אתכם:

המסלול הרגיל

המסלול הרגיל מבוסס על שלושה מרכיבים מרכזיים:

  • הכשרת מורים מוכרת לגמול השתלמות
  • התבססות על חומר הלימוד השוטפים בבית הספר, אשר פותחו לתוכנית ייחודית על בסיס ניסיון עשיר בשטח של צוות המרכז הישראלי למצוינות בחינוך.
  • ליווי המורים באמצעות רכזי השטח של המרכז הישראלי למצוינות בחינוך.

 

המסלול המשודרג

  • המסלול המשודרג כולל את מרכיבי המסלול הרגיל ובנוסף, מפעיל את התוכנית בסביבת למידה מתוקשבת הכוללת מצגות למורה. המצגות כוללות דפי הקרנה, דפי פעילות לתלמיד, קישורים לאתרים וסרטונים. הפעלת המצגת תתאפשר מתוך סביבת הלמידה.

איך יוצאים לדרך?

בית הספר מאתר מורים מתאימים מקרב מורי המדעים והמתמטיקה. מורים חדורי מוטיבציה, הפתוחים לחדשנות ולהתרעננות, המעוניינים לפתח את יכולתם המקצועית ומאמינים ביכולתם להוביל את התלמידים המצוינים והמצטיינים "בשביל המצוינות".

המורים נהנים מליווי של הצוות המקצועי מהמרכז הישראלי למצוינות בחינוך ומשתתפים בהשתלמות. (בית הספר דואג להקצאת שעות ההוראה).

"מצוינות 2000" הצלחה ישראלית ובינלאומית

"מצוינות 2000 "  היא נכס למורים,  לבית הספר,  לתלמידים, לסביבה ולמדינה:

ההכשרה של סגל ההוראה, יישום התוכנית והליווי של יאסא – המרכז הישראלי למצוינות בחינוך,  תורמים משמעותית להתפתחותו המקצועית של סגל ההוראה הבית ספרי.

מערך השיעורים של "מצוינות 2000 "  הופך עד מהרה לנכס עבור בית הספר ולחלק בלתי נפרד מדרך הובלת המצטיינים והמצוינות בבית הספר.

 בקרב רבים מבוגרי תוכנית "מצוינות 2000" רמת העניין והמוטיבציה בתחומי הדעת הנלמדים בתוכנית גבוהה. כתוצאה מהשתתפותם בתוכנית והם בוחרים ללמוד את מקצועות המדעים והמתמטיקה ברמה של 5 יחידות לימוד בחטיבה העליונה.

 הצלחתה המוכחת של התוכנית מחזקת את תדמיתה של מדינת ישראל כ- "Start-up Nation". לא בכדי "מצוינות 2000"  מיושמת במלואה במערכת החינוך של סינגפור – אשר הנה מובילה עולמית בתחום החינוך. 

שיעורים לדוגמא בתוכנית מצוינות 2000:

סקרנים לשמוע עוד?
השאירו פרטים וניצור קשר