“תודה רבה על הזכות לקחת חלק בדבר אדיר ומעצים כמו תחרות חקר החלל. תמיד הייתם קשובים ומסבירי פנים וההדרכה הייתה מרגיעה ומלמדת. אנו גאים להיות חלק מכם.”

רחל / חמ”ד מירון

תחרויות ככלי למידה חוויתי

כלי לימודי חווייתי, מהנה ואפקטיבי בתחומי המדע והמתמטיקה, פרי פיתוח המרכז הישראלי למצוינות בחינוך.

מעוניינים לחזק את מיומנויות הלימוד במתמטיקה ומדעים בדרך ידידותית ומהנה?

התחרויות המפותחות במרכז הישראלי למצוינות בחינוך יחשפו את הדור הצעיר לנושאי ליבה,  יעלו את המודעות שלהם כלפי לנושא הרלוונטי ויספקו להם חוויה לימודית מעשירה ויוצאת דופן.

תחרויות חוויית לימודים מחוץ למסגרת

התחרויות הארציות והאזוריות בנושאים הרלוונטיים לעולם הסובב אותנו מתחומי המדעים והמתמטיקה, הן תהליך לימודי מרתק היוצא לדרכו בתחילת שנת הלימודים במאות בתי ספר.

בתחרויות המיועדות לתלמידי כיתות ד-ו ותלמידי חטיבות הביניים, יכולים להשתתף כלל בתי הספר בארץ וקבוצות מבתי ספר עם מכנה משותף גיאוגרפי, רשתי או נושאים בארץ ובעולם. כל תחרות בנויה ממספר שלבים: חידונים מקוונים א-סינכרוניים וסינכרוניים,  פעילות קהילתית ובניית מערכות ודגמים. במהלך התחרות, התלמידים נדרשים להתמודד עם אתגרים המחייבים חשיבה לא שגרתית, יוזמה,  יצירתיות, קבלת החלטות בצוות, התמדה ותרומה לקהילה. שיא התחרות הוא אירוע גמר ארצי או אזורי, בהשתתפות בתי הספר שצברו את הניקוד הגבוה ביותר בשלבים המוקדמים.

בכל עולם תוכן בו תבחרו, אנחנו איתכם.

התחרויות שפותחו על ידי המרכז הישראלי למצוינות בחינוך, חושפות את התלמידים לתוכן מתקדם בתחומי דעת לבחירתכם, כגון:

  • חקר החלל והאסטרונומיה
  • איכות הסביבה
  • אנרגיה מתחדשת
  • טכנולוגיות בתחבורה
  • מחזור וקיימות
  • התפלת מים
  • חקלאות מתקדמת

בנוסף, באפשרותכם להזמין תחרות בכל נושא, בהתאמה לצרכים, לרצונות ורמת הקושי ולאתגר שתרצו. תחרות במבנה רב שלבי או אירוע משחקי חווייתי שאינו תחרותי בו התלמידים מציגים לכל משתתפי התחרות את הפרויקטים שפיתחו.

לפגישת היכרות שלח את הפרטים