צוות המרכז

צוות המרכז

בצוות הפיתוח והיישום הרב-תחומי של יאסא- המרכז הישראלי למצוינות בחינוך נמנים מומחים מובילים בתחומם, ביניהם בעלי תארי Ph.D, המגיעים מעולמות האקדמיה, הטכנולוגיה והחינוך. הצוות עמל על פיתוח תוכניות לימוד הוליסטיות, מותאמות אישית ופורצות דרך בתחומן. יישום התוכניות המחזקות את לימודי המדעים והמתמטיקה, מתבצע בליווי מערך של רכזי שטח ומדריכים עתירי ניסיון, המכשירים את צוותי ההוראה במסגרות הכשרה ובסדנאות מגוונות ומלווים אותם ביישום התוכניות - עד להטמעתן המלאה.

אלי טוטיאן

מנכ"ל

אלי טוטיאן הוא בעל תואר במנהל עסקים, בהנדסת מכונות, אוטומכניקה חשמל תעשייתי ומיזוג . אלי טוטיאן הגיע למרכז הישראלי למצוינות בחינוך מהמגזר הפרטי העסקי, בו שימש כמנהל מכירות ושיווק ארצי של יקבים מהמובילים בארץ. מביא עמו ניסיון רב בתחום יחסי ציבור, שיווק ומכירות. פעיל בתחום איכות הסביבה, שותף למאבקים ציבוריים בשמירה על הנוף, הטבע וזכויות אדם.

ד"ר דן שטייניץ

מנהל המכון למצוינות בהוראה

ד"ר דן שטייניץ בעל תואר ראשון במתמטיקה ופיזיקה מהאוניברסיטה העברית ובעל תואר שלישי בכימיה פיזיקלית גם כן מהאוניברסיטה העברית. לאחר סיום התואר השלישי התחיל ד"ר דן שטייניץ ללמד פיזיקה בתיכון למדעים ולאמנויות. בשנים 2013-2015 שימש כראש מגמת המדעים. לאחר מכן ניהל את התיכון למדעים ולאמנויות עד שנת תשפ"ג וכיום מנהל את המכון למצוינות בהוראה במרכז הישראלי למצוינות בחינוך.

זאב קרקובר

ראש תחום פיזיקה

זאב קרקובר בעל תואר ראשון במתמטיקה ופיזיקה ותואר שני M.Sc  בפיזיקה מהאוניברסיטה העברית. לזאב ניסיון עשיר בכתיבה ועריכה של תכניות לימודים, הוצאת ספרים והדרכת צוותי הוראה, סטודנטים ותלמידי תיכון בתחום הפיזיקה. בין השאר שימש כמרצה בכיר באוניברסיטה העברית, במכון וייצמן למדע וגם אצלנו, במרכז הישראלי למצוינות בחינוך.

גלי שמעוני

ראש תחום מתמטיקה

גלי שמעוני הוא בעל תואר .B.Sc במתמטיקה וסטטיסטיקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, שם סיים גם תואר .M.Sc בהוראת המדעים. גלי לימד מתמטיקה בתיכונים ובחטיבות הביניים במשך כמעט עשרים שנה. כמו כן הוא לימד מתמטיקה בבית הספר הישראלי במוסקבה במשך שנה. גלי זכה בפרס אביטל של הטכניון, על תרומה יוצאת דופן לחינוך המתמטי. יחד עם צבי שלם המציא גלי את משחק הקלפים "Swish" הנמכר ברחבי העולם על ידי חברת Think Fun. במשך 19 השנים האחרונות גלי מפתח תכניות לימוד במתמטיקה ובהן "מצוינות 2000" ו- "על מה דע". הוא העביר השתלמויות לאלפי מורים בארץ, בארצות הברית ובסינגפור.  גלי מכהן כיום בתפקיד ראש תחום מתמטיקה במכון למצוינות בהוראה שבמרכז הישראלי למצוינות בחינוך.

צבי שלם

פיתוח והדרכה - מתמטיקה

צבי שלם קיבל את התואר הראשון שלו בפיזיקה באוניברסיטה העברית. בשנים 2005-2006 פיתוח והעביר מספר רב של פעילויות לחוגי אסטרונומיה, כימיה ופיזיקה לכיתות יסודי וחטיבה וכן לימד פיזיקה בתיכון רמה בירושלים. לאחר מכן התחיל לעבוד במרכז הישראלי למצוינות בחינוך. שם הוא מפתח פעילויות במתמטיקה לתכנית "על מה דע" ותוכנות מתוקשבות ללימוד מתמטיקה ביסודי וחטיבה. יחד עם גלי שמעוני הוא פיתח את משחקי הקלפים "מסיבת ממתקים", "סוויש" ו-"פליפולו". שני האחרונים נמכרים באופן בינלאומי. צבי פיתח במרכז הישראלי למצוינות בחינוך את אתר יישומטיקה ובו יישומונים רבים המסייעים להבנת לימוד החומר במתמטיקה אצל התלמידים.

עינת בן אליהו

מנהלת יוזמות חינוכיות

עינת בן אליהו בעלת תואר שני בהוראת מדעים ותואר ראשון B.Sc בהנדסה כימית, שניהם מאוניברסיטת בן גוריון. בעבר הובילה עינת קהילות מורים מדעים וטכנולוגיה בדרום, עבדה במחלקה להוראת המדעים במכון ויצמן כיועצת הוראה בתחום קהילות מורי מדעים וטכנולוגיה. כיום עינת בעיצומם של לימודי דוקטורט בהוראת המדעים גם כן באוניברסיטת בן גוריון, משמשת כרכזת מדעים באולפנת "חן במדבר" בבאר שבע. אצלנו במרכז הובילה את אולימפיאדת תחרות החלל בבתי הספר היסודיים וכיום מובילה יוזמות חינוכיות בתחומי המדעים.

הילה שרגא

פיתוח והנחיית מורים - מדעים

הילה שרגא בעלת רקע בהוראת מקצועות המדעים והתיכון, עסקה בפיתוח תכניות לימודים חוויתיות במקצועות הליבה עבור המגזר החרדי במסגרת פרויקט של הקרן למפעלים מיוחדים של ביטוח לאומי. החלה את לימודי התואר ראשון B.sc במדעי המוח באוניברסיטת בר אילן ועשתה הסבה בתום שנתיים להוראת המדעים. בעלת תואר ראשון ושני בהוראת מדעים. עוסקת בכתיבה ופיתוח יחידות הוראה במדעים יחד עם ד"ר ניר פלג במסגרת המרכז הישראלי למצוינות בחינוך, התאמת יחידות לימוד למגזר החרדי ולהוראה מקוונת והנחיית צוותי המורים הפעילים בתכנית "על מה דע" של המרכז הישראלי למצוינות.

נצחיה פלג

מובילת תחום קהילות

נצחיה פלג, בעלת תואר M.Sc במתמטיקה מאוניברסיטת בן גוריון עם התמחות בחינוך מתמטי. נצחיה עבדה בעבר בעמותה בתפקיד פיתוח תוכן מתמטי בתוכנית מצוינות 2000 ועל מה דע, ובהדרכת הכשרות המורים של המכון למצוינות בהוראה. כיום היא מובילה את תחום קהילות המורים במכון. במהלך השנים הפעילה נצחיה את דף הפייסבוק "עושה חשבון פשוט" ואת קהילות המורים הוירטואליות "מתמטיקה לנצח" המיועדת למורי מתמטיקה.

ימית שמני

מנהלת פרויקטים ודיגיטל

שלומי גרשוני

רואה חשבון, חשב העמותה

שלומי גרשוני בעל תואר ראשון במנהל עסקים וחשבונאות מהאוניברסיטה העברית בירושלים. עם התמחות בחשבונאות וביקורת, ביקורת פנים וניהול סיכונים, עמותות ומלכ"רים, חברות, תכנון מס וייעוץ.  

ריקי מזרחי

מנהלת חשבונות ראשית

ריקי מזרחי בעלת תעודת הסמכה של הנהלת חשבונות סוג 3 וחשבונאית בכירה. מנהלת חשבונות ראשית של המרכז הישראלי למצוינות בחינוך.

חדוה חיימוב

רו"ח, חשבת שכר

חדוה חיימוב בעלת תואר ראשון בחשבונאות ומערכות מידע מהמרכז האקדמי לב. חשבת שכר של המרכז הישראלי למצוינות בחינוך.

בטי לוי בן חמו

מנהלת משאבי אנוש

בטי לוי בן חמו היא בעלת תואר B.A בחינוך וסוציולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בוגרת התוכנית למנהיגות ציבורית של לנדא. בעלת ניסיון רב בניהול כוח אדם ובמגזר ללא כוונת רווח.

רן בן נחום

מנהל תפעול כללי

רן בן נחום בעל תואר ראשון ביחסים בין לאומיים ומדעי המדינה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני במנהל עסקים וניהול בתי מלון. שימש במגוון תפקידי ניהול בתחום המלונאות בארצות הברית ובישראל, ניהול משרד פרסום, פרוייקט הרכבת הקלה בירושלים ועוד. כיום מנהל רן את התפעול הכללי במרכז הישראלי למצויינות בחינוך.