מצוינות בחינוך

ירושלים – עיר של מצוינות בחינוך

מיזם לפיתוח ולטיפוח כישורי הוראה מתקדמת למורים, כישורי חשיבה ומיומנות למידה עצמאיים לתלמידים, בתחומי המתמטיקה והמדעים. המיזם מושתת על תוכנית “על מה דע” פרי פיתוח המרכז הישראלי למצוינות בחינוך. בשיתוף ה”קרן לירושלים” ועיריית ירושלים.

המיזם מעניק הזדמנות שווה לחינוך הולם לכלל תלמידי העיר. צמצום פערים ויצירת שפה משותפת.

ירושלים –עיר של ניגודים, המתאפיינת באוכלוסיות בעלות אפיונים שונים.

לכל האוכלוסיות הללו מטרה משותפת אחת: להעניק לילדיהן, בני הדור הבא, חינוך ברמה הגבוהה ביותר, לדאוג להכשרתם לחיים דינמיים ולהכין אותם לקצב החיים בעולם הטכנולוגי אליו הם גדלים. 

 חזון עיר של מצוינות – לתת הזדמנות שווה לחינוך הולם

לכל התלמידים ללא כל הבדל גזע,  דת, צבע ומין. באמצעות הגשמת החזון, נאפשר לכל תלמיד:

לצאת לחיים עצמאיים מנקודת מוצא שוויונית. להרגיש שווה,  ללא רגשי נחיתות.

לדעת שיכולתו להשיג את מבוקשו תלויה אך ורק בו. לחזק את הקשר בינו לבין לעיר ירושלים, כמקום מגורים להמשך חייו. ליהנות מאווירת אחדות, צמצום פערים, גיבוש ויצירת שפה משותפת.

הדרך להגשמת חזון” ירושלים עיר של מצוינות“

חזון משותף זה יושג על ידי רתימת בתי ספר מכל המגזרים למיזם, הכשרת מורים למצוינות בחינוך, ליווי פיזי של רכזי שטח בבתי הספר תוך כדי מעקב וצפייה בשיעורים, מרכז תמיכה טלפוני למורים, מבחני עומק חיצוניים ויצירת שינוי של ממש שתחולל תרבות של מצוינות בכל המעגלים.

“על מה דע” מהווה תרומה משמעותית לקידום תשתית ההוראה והלמידה של מקצועות המדעים והמתמטיקה ומשלבת הכוונה למורים ולתלמידים. התוכנית נפרשת על פני שלוש שנים  ומופעלת בקרב כיתות ד’-ו’ בבתי הספר היסודיים.

סקרנים לשמוע עוד?
השאירו פרטים וניצור קשר